top of page

להתקדם אל משרד חכם

היתרונות של בית חכם מוצעים בימינו גם עבור משרדים, ואכן עסקים רבים בוחרים לעבור למשרדים חכמים שהופכים את סביבת העבודה להרבה יותר יעילה, נוחה, חכמה ומתקדמת. אז מהו משרד חכם? מה היתרונות שלו? מה הוא כולל וכיצד הוא עובד? על כך יוסבר בקצרה להלן.

מהו משרד חכם

משרד חכם הינו משרד המשלב בתוכו אמצעים טכנולוגיים חשמליים ודיגיטליים שונים שניתן לשלוט מראש או בזמן אמת בפעולתם גם מרחוק באמצעות מערכת בקרה חכמה ופשוטה לשימוש. תכנון משרדים חכמים משתנה בהתאם לצרכים של כל עסק, וכולל צרכים כדוגמת שיפור הליכי עבודה, חיסכון בהוצאות שוטפות, שיפור תנאי עבודה ונוחות של העובדים, שיפור תדמית העסק ועוד.

מה כוללים משרדים חכמים

יש לדעת כי משרדים חכמים יכולים לכלול ממגוון רחב של פריטים ופונקציות, וזאת בהתאם לרצונות ולצרכים של כל עסק. פריטים אלו יכולים להיות למשל מערכות תאורה ומיזוג ומערכות מולטימדיה לחדרי ישיבות הכוללות בין היתר מערכות וידאו קורנפרנס, מצלמות וידאו, מערכות שמע, רמקולים, מגבר, מיקרופונים, מקרן, מסכי מגע אישים, מסך תצוגה גדול ועוד. כמו כן הן יכולות לכלול מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ומערכות אינטרקום עם שליטה מרחוק בנעילת ופתיחת דלתות המשרד ועוד.

מה היתרונות של משרד חכם

בחירה בתכנון משרד חכם טומנת בחובה שורה ארוכה של יתרונות. העיקריים שבהם הינם:

  • שליטה מרחוק- מערכת משרד חכם מאפשרת שליטה מלאה במערכת גם מרחוק באמצעות לפטופ או טלפון סלולרי. כך שגם אם נסעתם לחו"ל או כבר חזרתם הביתה תוכלו לדאוג לכיבוי אורות ומערכות מיזוג במשרד. ולהיפך, תוכלו עוד לפני שהגעתם למשרד לדאוג שהוא יהיה מואר וממוזג.

  • עלויות התקנה- בימינו התקנת מערכות חכמות במשרד לא חייבות להיות יקרות ומסובכות. כמו כן ניתן להעביר מערכות אלו למשרד חדש בעלויות נמוכות של התקנה חוזרת.

  • אבטחה- המערכות מספקות מענה מעולה לצורכי אבטחה שונים, כמו בקרת כניסה מכל מקום בין אם מהחדר, במשרד, בבית קפה בהפסקת צהרים או במהלך נסיעת עסקים לסין. כמו כן הן יכולות להתריע בפני פריצה, שריפות, דליפת גז או כל מפגע אחר.

  • בקרת תאורה– בעזרת חיישנים ותכנות מראש מערכת משרד חכם תדע להדליק ולכבות אורות לפי שעות פעילות ואף לפי מידת אור טבעי ובאם יש מי ששוהה בחדר.

  • בקרת מיזוג– בעזרת חיישנים ותכנות מראש ניתן לשמור על טמפרטורות נעימות במרחב, למשל סגירת המערכות כשהמשרד סגור ופתיחתן במועד מדויק שיבטיח הגעה לטמפרטורה רצויה בעת פתיחת המשרד.

  • חיסכון אנרגטי- היכולת לשלוט במערכת תאורה ומיזוג ומערכות חשמל נוספות תורמת לחיסכון אנרגטי של המשרד וכך מפחיתה הוצאות שוטפות. למשל יימנע מצב בו שוכחים את האור והמזגן פועלים כל הלילה או כל סוף השבוע.

  • יעילות- תכנות מראש או בהתאם לצורך של מערכות המשרד השונות מאפשר לייעל הליכי עבודה ולמנוע בזבוז של זמן יקר בהפעלה. כך העובדים מגיעים בבוקר וישר מתחילים לעבוד, וישיבת צוות מתחילה ללא עיכובים להכנת המערכות בחדר הישיבות.

  • מיתוג- משרד חכם בעסק תורם למיתוגו עם תדמית של חברה מקצועית, רצינית ומתקדמת.

כיצד עובדים משרדים חכמים

בכדי ליהנות ממערכת חכמה במשרד יש צורך בתשתית מתאימה של חשמל חכם, בו מחליפים את השקעים והמתגים הרגילים בבקרים המותקנים בלוח החשמל. בקרים אלו מחוברים למערכת פיקוד ובקרה ממוחשבת שניתן לשלוט בה באמצעים שונים מהמשרד ומחוצה לו, כדוגמת טלפון סלולרי, מחשב, מחשב נייד, מסך מגע או טאבלט. כמו כן מערכות חכמות במשרד לרוב מצוידות בחיישנים המאפשרים למערכת לתפקד בהתאם לנתונים, בין אם עבור פיקוח על רמת מיזוג, צורכי תאורה, בקרת אש ועוד. בנוסף מערכות של משרדים חכמים ניתנות לשליטה על ידי תכנות מראש של פעולות ותרחישים, וכן על יד מתן הוראות ישירות בכל עת מבית העסק ומחוצה לו.

למידע נוסף, חזור לעמוד הבית >>

bottom of page