top of page

חדרים חכמים

חדר חכם מבית AMX.

 

בלחיצה אחת והכל פועל.

תכנון ותכנות נכון של תרחישים יביאו לכך שלחיצה על כפתור אחד תפעיל רצף של פעולות אשר בסיומן יוצג תוכן על המקרן או תופעל שיחת וידאו מבלי שהמשתמש יצטרך לתפעל את המקרן, המטריצה המגבר וכד', זאת במטרה לייעל את השימוש בחדרי הישיבות בארגון ולהקל את העומס על מחלקות אשר תומכות במשתמשים.

 

ENZO

התחליף המושלם למחשב בחדר הישיבות.

 

AMX עושה מהפכה עם טכנולוגיה שמשלבת את הכלי המושלם לחדר הישיבות הכולל "מחשב" מציג שמפשט את השימוש בו כולל בקר חכם  והכל הופך לפשוט.

אין ספק שבעשור השני של המאה העשרים ואחת, עולם העסקים הפך להרבה יותר מתקדם, מהיר וחכם. תכונות אלו נדרשות להתבטא בכל היבטי העסק ובייחוד בחדר הישיבות שלו המהווה את ליבו הפועם של הארגון, בו עולים רעיונות ומתקבלות החלטות חשובות, ואשר בו גם מתקיימות פגישות עם גורמים חיצוניים כמו לקוחות, שותפים ומשקיעים. ככזה חדר ישיבות נדרש בייצוג הולם עם יכולת לנהל סוגים שונים של דיונים, פרזנטציות ופגישות באופן יעיל, מהיר וחלק, ללא עיכובים מיותרים. במלים אחרות, כדי לא להישאר מאחור ולעמוד בסטנדרטים המצופים, חדרי ישיבות הופכים בימינו לחדרים חכמים.

 

מהו חדר חכם?

 

 חדר חכם הינו מרחב הנשלט על ידי מערכות מולטימדיה ממוחשבות המתפקדות כמערכת אחידה אחת שמקבלת את המידע שלה ממקורות שונים, כמו טלפונים, מחשבים, מסכים ומהגורם האנושי. המערכת מאפשרת לשלוט, לבקר ולתפעל מערכות שונות במרחב באופן פשוט, יעיל ומהיר עם התאמה אישית מלאה לצורכי המשתמש. יכולת זו מתבססת על מערכת מתקדמת המורכבת ממחשבים, מעבדים, בקרים וחיישנים, המוצעת בשוק עם סוגים שונים של טכנולוגיות ורמות שונות של אוטונומיה, יכולות לשליטה ישירה וברמות שונות של תחכום. 

 

כיצד עובדים חדרי ישיבות חכמים

 

חדרי ישיבות חכמים מורכבים ממספר מערכות מולטימדיה המתפקדות כיחידה אחת, שניתן לבקר ולשלוט על כל רכיביה בקלות ונוחות באמצעות בקר המחובר לכל מערכות המולטימדיה. כמו כן, כל רכיבי המערכת מתנקזים למערכת בקרה ושליטה מתקדמת ופשוטה לשימוש גם ללא ידע טכני, המהווה מרכז פיקוד לכל רכיבי החדר החכם, חשמל ומולטימדיה. מרכז הפיקוד מחובר לבקר מרכזי וכולל מסך מגע עם ממשק משתמש שמעוצב בהתאמה אישית בשפה אנגלית או עברית, אשר מפעיל את המערכות השונות באופן חזותי. כך למשל, פקודה של התחלת מצגת מובילה להורדת מסך, הפעלת מקרן, עמעום אורות החדר והורדת תריסים ווילונות. כמו כן השליטה במערכת יכולה להתבצע באמצעים שונים, כמו שלט, מחשב או טלפון חכם. בנוסף המערכת עושה שימוש בתוכנות המגדירות את הלוגיקה של המרחב ואשר ניתן להרחיבן באמצעות קוד פתוח.

 

מהם היתרונות של חדר ישיבות חכם

 

יותר ויותר עסקים בוחרים לתכנן חדרי ישיבות חכמים לאור היכולת לספק מענה מתקדם ויעיל, פשוט ומהיר למגוון צרכים במרחב אחד. למעשה בלחיצת כפתור אחת שהקדימו לה עבודות תכנון נאותות ניתן לשלוט ברצף של פעולות ללא עיכובים וללא צורך בסיוע של איש מקצוע. 

כך המענה מייעל את עבודת הארגון, מפחית צורך בכוח אדם ומגביר יכולות ניהול וקיום פגישות, גם אם מדובר בניהול פגישות מרחוק עם גורמים ששוהים מחוץ לכותלי המשרד בכל מקום בעולם.

 

בדרך זו חדר ישיבות חכם הופך לחדר מולטימדיה מתקדם שעונה לדרישות וצורכי ניהול עכשוויים באופן מקצועי ויעיל, בין אם הצגת מצגות בזמן אמת גם למשתתפים רחוקים, ניהול שיחות ועידה בווידאו ועוד. כמו כן התנהלות זו תורמת למיתוג העסק ומיצוב תדמיתו כגורם רציני, מקצועי ומתקדם.  

 

מה כולל חדר ישיבות חכם

 

חדר ישיבות חכם מורכב ממערכת מולטימדיה מתקדמת המחוברת למערכת חשמל חכמה, שיכולה לכלול מגוון פריטים חשמליים ואלקטרוניים, לרבות מחשבים, טלפונים ומסכים. כמו כן מערכת זו כוללת חיבור לרשת אינטרנט פנימית וחיצונית, והיא  גם יכולה לכלול מערכות שמע מתקדמות המסננות רעשי רקע, מגבר ורמקולים שקועים, וכן מסכי תצוגה בסוגים ומידות שונות, כגון מסכים אישיים לד או מגע ועד מסך תצוגה גדול. זאת לצד מקרנים איכותיים, מערכות וידאו קורנפרנס, מיקרופונים, מצלמות וידאו וחיבור אלחוטי למכשירים ניידים כמו לפטופ, טאבלט או טלפון חכם, ועוד. בנוסף ניתן לחבר למערכת זו פריטים נוספים בחדר הישיבות שניתן לשלוט בפעולתם, כמו מערכת תאורה, מיזוג, תריסים ווילונות חשמליים וכדומה.

 

מה כדאי שיהיה בחדרי ישיבות חכמים

 

חשוב להבין כי אין מתכונת אחת לתכנון חדר ישיבות חכם, והיא משתנה בהתאם לצרכי הארגון ונתוני החלל הנתון. לכל חדר ישיבות יש צורך בתכנון מקצועי מוקפד הבוחן את צורכי התקשרות והשליטה בחדר ומתאים לצרכים אלו, למבנה החדר, מאפייניו וצורת השימוש בו, עם מיקום נכון של מסכים, רמקולים, מיקרופונים מובנים, מצלמות מערכת פיקוד וכדומה. המיקום לוקח בחשבון פרמטרים שונים שיש לבחון או לתכנן מחדש כמו צורות ישיבה במרחב, ריהוט קיים, איכות אקוסטית של החדר, מיקום ועוצמה של גופי תאורה ועוד.

 

למידע נוסף, חזור לעמוד הבית >>

bottom of page